BitkiBalik.Com

En İyi Akvaryum Dış Filtresi Markaları ve Modelleri

En İyi Akvaryum Dış Filtresi Markaları ve Modelleri

Sağlıklı bir akvaryum ortamı oluşturmak için kaliteli filtreleme sistemine sahip olmak hayati önem taşır. Sağlıklı filtrelenen akvaryum suyu balıklarınız için temiz hava almak gibidir. Haliyle balıkları için en iyi akvaryum şartlarını sağlamak isteyenler için merak edilen konuların başında; En iyi akvaryum dış filtresi hangisidir? Sorusu gelmektedir.

Piyasada akvaryumlar için farklı boyutlarda ve özelliklerde çeşitli dış filtre ürünleri bulunmaktadır. Aralarından seçim yapmak kalite, fiyat ve performans bakımından tercihlerinize göre kararsız kalmanıza ya da seçim konusunda zorlanmanıza sebep olacaktır. Dolayısıyla sağlıklı bir akvaryum ortamı oluşturmak için ekipman satın almadan önce araştırma yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Bu yazımızda akvaryum için en iyi dış filtre hangisidir? Sorusuna yanıt ararken karar vermenize yardımcı olmak amacıyla akvaryum sektöründe popüler olan markaların en çok tercih modelleri ve özelliklerinden oluşan bir liste bulacaksınız. Listede yer almasını istediğimiz ürünleri belirlerken kullanıcı memnuniyetlerini de inceleyerek kalite-fiyat-performans bakımından en iyi akvaryum dış filtresi modelleri ve ürün serilerini bir araya getirmeye çalıştık.

En İyi Akvaryum Dış Filtre Çeşitleri

En İyi Akvaryum Dış Filtre Çeşitleri

En İyi Akvaryum Dış Filtresi Markaları ve Modelleri

Akvaryumunuz için en uygun ve en kaliteli dış filtre araştırması yaparken oldukça fazla sayıda marka ve ürüne rastlarsınız. Ürün çeşitliliği arttıkça dış filtre alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin yanı sıra sektörün ileri gelen markaları ve modelleri konusunda tavsiyelere ihtiyaç duyarsınız.

Sizler için akvaryum filtresi üreten firmaların ürünlerini mercek altına alarak dış filtre sektörünün lider markalarını sıralamaya çalıştık. Sıralamanın şekillenmesinde ürün kalitesinin yanı sıra kullanıcı yorumları da ciddi bir etkiye sahiptir. En iyi akvaryum dış filtresi markaları ve öne çıkan modellerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Eheim Professionel
 • Eheim Experience
 • Eheim Classic
 • Tetra Ex
 • Sera UVC Xtreme
 • Sera Fil Bioactive
 • JBL Cristal Profi
 • Fluval
 • Dophin
 • Sunsun
 • Atlantik

Sizin için Hepsiburada üzerinde, en çok tercih edilen model ve en uygun fiyat seçenekleri ile özel olarak oluşturduğumuz, En İyi Akvaryum Dış Filtreleri listesini incelemek isterseniz tıklayınız.

Eheim Professionel Dış Filtre

Eheim Professionel Dış Filtre

Eheim Professionel

Eheim Professionel serisi akvaryum dış filtreleri, tatlı ve tuzlu su filtrelemesinde kullanılmak üzere, filtre malzemeleri ve musluklarıyla birlikte kuruluma hazır olarak sunulmaktadır. Eheim markası profesyonel serisi dış filtreler için “akvaryum bakımında bir filtreden beklenen her şeyi” sundukları konusunda oldukça iddialı bir yaklaşım sergiler. Filtre ekipmanlarının hazır halde sunulması, sağlam işçiliğe dayanan materyal yapısı ve çoğunlukla üç yıl garanti verilmesi ürünün kalitesinden ileri gelmektedir.

Eheim Professionel serisinin beğenilen özelliklerinin yanında daha önce hiçbir dış filtrede uygulanmayan yeni bir özelliğin eklendiğini de belirtmekte fayda var. Xtender butonu adıyla karşımıza çıkan bu özellik, filtre içerisine koyulan filtrasyon malzemelerinin zamanla tıkanması sebebiyle çıkış debisinin azaldığı durumlarda, filtre içerisindeki suyun akış yönünü değiştirerek debinin her zaman beklenen hızda olmasını sağlamaktadır.

Eheim Professionel Dış Filtre Wifi Kontrol

Eheim Professionel Dış Filtre Wifi Kontrol

Eheim Professionel dış filtrelerin, farklı akvaryum boyutlarına hitap edecek şekilde birden fazla modeli bulunmaktadır. Klasik Eheim dış filtrelere kıyasla Professional serisi filtreler daha pahalı bir değere sunulmaktadır. Değerin ölçümünde tasarım kalitesinin yanında teknolojik anlamda gelişmiş bir dış filtre ekipmanına sahip olmak istiyorsanız; Eheim Professional tam size göre!

Professional serisi dış filtrelerin yeni modellerinde her işlevin ayrı ayrı programlanabilir yapıya sahip olduğu ve filtre sisteminin wifi üzerinden uygulama vasıtasıyla kablosuz olarak kontrol edilebilir şekilde geliştirildiğini görmek, kaliteye önem verenler için ek bir tercih sebebi olacaktır.

Wifi özelliği olan modelleri tercih etmek istemeyenler için profesyonel serisinin normal modellerinin olduğunu da belirtelim. Aynı zamanda kolay kurulum, basit temizlik ve bakımın yanı sıra uzun ömürlü debi performansıyla Eheim Professional akvaryum dış filtreleri arasında profesyonelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Eheim Experience Dış Filtre

Eheim Experience Dış Filtre

Eheim Experience

Eheim Experience dış filtreler tatlı ve tuzlu suda kullanılabilen, Eheim markasının üretmiş olduğu ilk kare şekilli dış filtre ekipmanıdır. Kare tasarımın ortaya konulmasındaki etkenlere bakıldığında yer tasarrufu ve geniş filtreleme hacmi sağlanması istenmiştir. Experience dış filtre serisinin ürünleri de farklı boyutlardaki akvaryum hacimlerine uygun olacak şekilde çeşitli model seçeneklerine sahiptir.

Benzer İçerikler  En Güzel Beta Akvaryumları

Seramik materyallerden üretilmiş şekilde filtre ekipmanına dahi olan açma-kapama muslukları Eheim kalitesini bir kez daha ortaya koyar. Tasarımın başka bir avantajı katlanabilir kollara sahip olan ve ayrı ayrı çıkarılabilen filtre sepetleridir. Kurulumun kolaylığı, sepetli tasarım sayesinde rahat temizliğinin yapılması beraberinde yüksek performansa karşın son derece sessiz çalışan Eheim Experience dış filtreler; profesyonel özellikler dışında tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren kaliteli bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Eheim Classic Dış Filtre

Eheim Classic Dış Filtre

Eheim Classic

Eheim Classic dış filtreler, farklı boyutlardaki akvaryum hacimlerine göre çeşitli boyutlara sahip modeller şeklinde satışa sunulan dış filtre ekipmanlarıdır. Hem tatlı hem de tuzlu su filtrelemesinde kullanılabilen Eheim classic dış filtre ürünleri, Eheim firmasının en eski ve en bilinen hatta adı gibi klasikleşmiş dış filtre modelleridir. Hatta akvaryum hobisi bakımından en çok kullanılan dış filtre ekipmanlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Paket içeriğinde filtre malzemeleri kısıtlı olarak(sünger, elyaf) hazır bulunmakta olup, bazı modellerinde filtre malzemesi bulunmamaktadır. Dolayısıyla satın almadan önce hangi malzemelerin bulunduğunun teyit edilmesi uygun olacaktır.

Düşük enerji tüketimi ve kolay kurulum yapısına sahip Eheim Classic modelleri sabit debi performansının yanında sessiz çalışma prensibi ile karşımıza çıkmaktadır. Markanın diğer modellerine kıyasla daha uygun bir fiyata sahiptir.

Tetra Ex Dış Filtre

Tetra Ex Dış Filtre

Tetra Ex

Tetra Ex dış filtre ürünleri farklı boyutlardaki akvaryum hacimleri göz önüne alınarak birden fazla model ve boyutta sunulmaktadır. İlk kurulum için paket içerisinde sünger, seramik, biobal, karbon ve elyaf filtre malzemeleri standart olarak hazır bulunmaktadır. Sağlamlık ve kaliteli filtre malzemesi bileşenleri ile en çok tercih edilen dış filtre ekipmanları arasındadır.

Akvaryum suyunun uzun süreli yüksek debi ile filtrelenmesi ve bu performansın yanında sessiz olmasını istiyorsanız Tetra Ex dış filtreler ihtiyacınızı karşılayacaktır. Kurulumları basit, temizliği kolay ve enerji tüketimi konusunda oldukça tasarrufludur. Tatlı ve tuzlu su da kullanım için uygundur.

Sera UVC Xtreme Dış Filtre

Sera UVC Xtreme Dış Filtre

Sera UVC Xtreme

Sera UVC-Xtreme serisi dış filtreler yüksek performans ve enerji tasarrufu ile dikkat çeken yeni nesil akvaryum dış filtre ekipmanlarından biridir. Tatlı su ve tuzlu akvaryumlarının profesyonel olarak filtrelenmesine yönelik üretilmiştir.

UV filtrelemesini de barındıran dış filtre arayanlar için ideal bir seçim olabilir. UV lambayı filtre içerisinde entegre şekilde bir şekilde çalıştırmanıza imkan veren özel tasarıma sahiptir. Paker içeriğinde yüksek performans gösteren filtre malzemeleri olan sera siporax, sera crystal clear, sünger ile mekanik ve biyolojik filtrasyon malzemeleri hazır bulunmaktadır.

Sera UVC-Xtreme dış filtre üzerinde entegre olan UV-C amalgamlı lambanın etkisi ile akvaryumdaki zararlı patojen ve alglerin %93 ünü temizler. Yeni nesil yapısına eklenen akım optimizasyonu ile son derece sessiz bir kullanım sağlar. Üzerinde bulunana elektronik kademelendirme sistemi sayesinde filtreleme performansı ihtiyaca yönelik olarak artırılıp azaltılabilir.

Filtre üzerinde tek düğmeyle aktif edilen otomatik emiş pompası, manuel müdahaleye gerek kalmaksızın filtrenin dolmasını, otomatik olarak emiş ve basışın başlamasına olanak sağlar. Sera markasının profesyonellere yönelik olarak ürettiği dış filtre ürünlerinin başında gelir. Farklı hacimlere yönelik üretilen çeşitli boyut ve performansa sahip modelleri bulunmaktadır.

Sera Fil Bioactive Dış Filtre

Sera Fil Bioactive Dış Filtre

Sera Fil Bioactive & +UV

Sera Fil Bioactive Dış Filtre, oldukça düşük enerji tüketimine karşın yüksek performansı, sessiz çalışma prensibi, güçlü malzeme yapısıyla göz dolduran kaliteli dış filtrelerden biridir. Tatlı ve tuzlu suya uygun olan Sera Fil Bioactive dış filtreler akvaryum hacimlerine göre farklı boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca normal modellerin yanı sıra UV ışığının entegre olduğu modelleri de bulunmaktadır. Mekanik ve biyolojik filtre malzemeleri modele göre değişen miktarlarda paket içeriğinde yer almaktadır.

Benzer İçerikler  Filtre Sepet Dizilimi

Erişimi kolay temizlenebilir şekilde tasarlanmış sepetler sayesinde kurulumu ve rutin bakımları rahatlıkla yapabilirsiniz. Ergonomik musluklar ihtiyaç durumunda kolaylıklar su akışını kesmenizi sağlar. Sera Fil Bioactive dış filtre kurulumdan sonra aktif edilmesiyle birlikte etkili bir biyolojik ve mekanik filtrasyon sağlar.

JBL Cristal Profi Dış Filtre

JBL Cristal Profi Dış Filtre

JBL Cristal Profi

Jbl Cristal Profi serisi dış filtreler paket hali hazırda bulunan filtre malzemeleri ile birlikte bağlantıya hazır olarak sunulmaktadır. Tatlı ve tuzlu suların filtrelenmesi için kullanılabilir. Basit kurulumunun yanı sıra üzerinde entegre şekilde hızlı başlatma pompası bulunmaktadır.

Kolaylıkla ulaşılabilen ön filtrenin düzenli olarak temizlendiği veya değiştirildiği durumlarda uzun periyotlarda temizlik gerektirir. JBL tarafından patenti alınan emniyet valfi sayesinde Jbl Cristal Profi hortum bağlantıları çözülmesi durumunda suyun akmasını önleyecektir.

Jbl Cristal Profi dış filtre modelleri farklı boyut seçenekleri ile çeşitli boyutlardaki akvaryum hacimlerine göre seçim şansı tanımaktadır. Birden fazla sepetten oluşan tasarımı mekanik ve biyolojik filtrelemenin farklı katmanlarda en etkili şekilde yapılmasına olanak verir.

Diğer yandan katmanlı sepet sistemi debi performansının uzun süresi korunmasını ve kirlenmenin gecikmesini sağlar. Filtre malzemeleri içerisindeki biyolojik filtre bilyelerinin çeşitli boyutlarda sunulduğunu göreceksiniz. Bu boyut farkı filtre sisteminin kendi kendini temizlemesini desteklemektedir.

Fluval Dış Filtre

Fluval Dış Filtre

Fluval

Fluval dış filtreler tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında kullanılabilir şekilde tasarlanmış daha etkin filtreleme, uzun süreli performans ve az bakım sıklığı sloganıyla satışa sunulan filtre ürünleridir. Fluval, çok aşamalı filtreleme sistemi ile tüm diğer filtre sistemlerinden daha verimli çalıştığı konusunda oldukça iddialıdır.

Markaların bir çoğunda olduğu gibi, mekanik ve biyolojik filtre malzemeleri paket içeriğinde hazır bulunmaktadır. Son yıllarda giderek önem verilen kalite anlayışıyla dış filtre tasarımını dikkat çekici seviyelere çıkaran Fluval markası, yeni nesil bileşenleri ile akvaryum sektöründe giderek popüler bir noktaya gelmiştir.

Yeni nesil hortum ve bağlantı parçaları kurulum kolaylığının yanı sıra emniyetli yapısıyla da dikkat çekmektedir. AQUASTOP vana sistemi bakım ve müdahale zamanlarında hortumlar sökülmeden bağlantının kesilmesine olanak vermektedir. Ayrıca aquastop vana, filtreleme sırasında motor ve bileşenlere zarar vermeden su akışının azaltılması içinde kullanılabilir. Çeşitli akvaryum hacimlerinde uygun olacak şekilde farklı boyutlara sahip modellerde satılmaktadır.

Dophin Dış Filtre

Dophin Dış Filtre

Dophin

Dophin dış filtre ürünleri gelişen teknolojiden esinlenerek üretilmiş yeni bir tasarımıyla göz doldurmaktadır. Kurulum ve başlangıçta kolaylığı beraberinde getiren dophin dış filtreler orta seviyedeki kalitenin önde gelen temsilcisidir diyebiliriz. Enerji de tasarrufun yanında daha uzun süreli kullanım ve minimum ses ile çalışma prensibi ortaya koyar.

Tatlı ve tuzlu akvaryumlarında kullanıma uygun olan Dophin dış filtre ekipmanlarında, filtre malzemelerini paket içeriğinde hazır olarak sunulmaktadır. Su akış miktarının da kontrol edilebilen dophin dış filtre ekipmanları profesyonel bakımdan ziyade orta halli kullanım için yeterli kalitedeki ürünlerdir.

Sunsun Dış Filtre

Sunsun Dış Filtre

Sunsun

Sunsun dış filtre ekipmanları diğer dış filtre tasarımlarından farklı olarak suyun üstten giriş yaparak ve tüm filtre katmanlarından geçerek alttan akvaryuma geri pompalandığı özel bir tasarıma sahiptir. Tatlı ve tuzlu suda kullanıma uygun yapıdadır.

Sunsun dış filtre paketlerinde diğer ürünlere kıyasla numunelik miktarda biyolojik ve mekanik filtre malzemesi bulunmaktadır. Dolayısıyla dış filtre tercihi yaparken ek olarak filtre malzemesi almanız gerektiğini de belirtmek de fayda olduğunu düşünüyoruz.

Benzer İçerikler  Akvaryumda Dinlenmiş Su Kullanımı

Sunsun dış filtreleri kullanırken, filtreleme performansı bakımından sorun yaşamazsınız. Lakin memnuniyet oranlarına bakıldığında, ultra sessiz bir çalışma prensibi olup olmadığı konusunda tereddütlü bir yaklaşım sergilendiği görülecektir.

Atlantik Dış Filtre

Atlantik Dış Filtre

Atlantik

Atlantik dış filtre ekipmanları Türkiye’ de üretilen yerli üretim dış filtre ürünleri arasında en öne çıkan üründür diyebiliriz. Orta seviyede plastik kalitesine sahip olan Atlantik dış filtreler diğer markaların ürünlerine kıyasla daha uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Kurulumu kolay, temizliği ve bakımı rahatlıkla gerçekleştirilebilen ürünlerdir.

Tatlı ve tuzlu akvaryumlarının yanı sıra aqua teraryumlar içinde kullanıma uygun dış filtrelerdir. Sepetler birbirine uygun şekilde filtre kasasına tam oturmakta, filtreleme sepetler arasında yukarıdan aşağıya doğru akış sağlayarak gerçekleşmektedir.

Ayrıca bu marka da paket içeriğindeki filtre malzemelerini numunelik miktarda gönderdiğinden ekstra filtre malzemesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Sessizlik konusunda kullanıcılar tarafından hafif bir ses olduğu dolap içerisinde kullanımının uygun olduğu yönünde tecrübe ve tavsiyelerin aktarıldığı gözlemlenmiştir.

En İyi Akvaryum Dış Filtresi Hangisidir

En İyi Akvaryum Dış Filtresi Hangisidir

En İyi Akvaryum Dış Filtresi Hangisidir?

Yukarıda listede ve alt başlıklar halinde derlediğimiz makalemizde, akvaryum için dış filtre ekipmanı temininde en çok tercih edilen markalardan ve markanın öne çıkan dış filtre modellerinden bahsettik. Peki belirtilen marke ve modeller arasında en iyi akvaryum dış filtresi hangisidir? Diye düşünüyor olabilirsiniz.

Bu aşamada sizin için en iyi akvaryum dış motoru ürününü belirlemek için aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz:

 • Dış filtre seçimi yaparken bütçenizi göz önünde bulundurarak ihtiyacınıza cevap verecek şekilde en kaliteli ve en teknolojik özelliklere sahip ürünü tercih edebilirsiniz.
 • Kalite ve profesyonelliği ön planda tutan ürünler daha uzun ömürlü olmasının yanında daha geniş servis ve yedek parça ağına sahiptir.
 • Daha güçlü filtre daha iyi temizler algısından uzaklaşın, aşırı güç akvaryumunuzda karmaşa oluşturacak, yüksek su akışı balıklarınızı yoracaktır. Bu nedenle ürün tercihi yaparken  akvaryumunuzun hacmine göre en uygun boyut ve performansa sahip olan modeli tercih etmek önemlidir.
 • Paket içeriğinin önemli olduğunu unutmayın! Dış filtre paketi içerisinde filtre malzemeleri tam olarak hazır olan ürünleri tercih etmelisiniz. Böylelikle mekanik ve biyolojik filtre malzemeleri için ek masraf yapmanız gerekmez.
 • Yüksek performans ve düşük güç tüketiminin yanı sıra sessiz çalışan ürünleri ön planda tutmak faydalı olacaktır. Zira akvaryumunuzun ortama kattığı huzur ve sakinliğin arka plandan gelen bir uğultu ile bozulmasını istemezsiniz.

Yazımızın sonuna gelirken, sizin için Hepsiburada üzerinde en çok tercih edilen akvaryum dış filtre modelleri ve en uygun fiyatlarla, özel olarak oluşturduğumuz En İyi Akvaryum Dış Filtreleri listesini incelemek isterseniz tıklayınız.

En İyi Akvaryum Dış Filtresi Markaları ve Modelleri Galerisi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Bitkibalik.com Tüm Hakları Saklıdır. 2018-∞