BitkiBalik.Com

Akvaryum Modelleri

Akvaryum Modelleri

Yoğun hayat akışı içinde insanların kendilerini rahatlatacak hobiler bulması gerekir. Balık beslemek güzel ve huzur veren bir hobidir. Balık beslemeye başlamadan önce akvaryum modelleri arasında bir tercih yapılmalıdır.

Balık besleme konusunda akvaryumun seçimi çok önemlidir. Akvaryum modeli, yapılan işi çok daha cazip hale getirir. Seçim yapılırken akvaryumun beklentileri karşılamasına özen gösterilmelidir.

Akvaryum bulunduğu ofis veya ev ortamının havasını değiştiren güzel bir unsurdur. Bundan dolayı ortamla uyumlu olacak tasarımların seçilmesi gerekir. Görüntü olarak şık olması rahatlatıcı özelliğini daha fazla artıracaktır. Psikolojik olarak rahatlatmak özelliği olan akvaryumların seçiminde dekoratif unsurlar asla göz ardı edilmemelidir.

Akvaristlik, çok eski yıllarda beri yapılmaktadır. Eskilere dayanan akvaryum balıkçılığı son zamanlarda oldukça popülerdir. Evlerde, iş yerlerinde, huzur evlerinde, bakımevlerinde, hastanelerde ve daha birçok mekanda akvaryum bulunur.

Bazı insanlar balıkları küçük ortama kapatılmasını doğru bulmaz. Doğal ortamlarından alınmalarının zararlı olacağı kanaatine sahiptirler. Oysa ki akvaryumlar doğru şekilde seçilip gerekli teknik donanımla teçhizatlandırıldığında balıklar için harika bir ortam oluşturulur.

Oluşturulan yaşam alanlarında su sıcaklığından balık türüne kadar her şey özenle ayarlanır. Sosyal olmayan balıklar diğer cinslerle birlikte konulmaması gibi detaylara dikkat edilir.

Köşeli Akvaryum Tasarımları

Köşeli Akvaryum Tasarımları

Salon İçin Akvaryum Modelleri

Evinin salonuna şık ve doğal bir dekor oluşturmak isteyenler için çeşitli görünümlerde modeller bulunmaktadır. Özellikle günümüzde teknolojik gelişmelerinde etkisiyle farklı tarzda akvaryumlar ortaya çıkmıştır. Salon için akvaryum modelleri konusunda seçilebilecek bir çok seçenek bulunmaktadır.

Mobilyalı akvaryumlardan tutunda, duvara gömme akvaryumlar ve bombeli akvaryumlar akvaryum modelleri ev akvaryumu konseptinde fazlasıyla tercih edilen seçeneklerdir. Akvaryumlar standart cama cam akvaryumlar olarak sunulsa da, akvaryum üretimi sektöründeki gelişmelerin etkisiye modellerin şekli, hatta kullanılan camların rengi bile düzenlenebilir hale gelmiştir.

Salon İçin Akvaryum Modelleri

Salon İçin Akvaryum Modelleri

Günümüzde mobilya içerisinde gömülü akvaryum tasarımları ile başlayan değişim, televizyon ünitesi akvaryum tasarımları gibi farklı seçeneklerin ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

İster mobilya dekorasyonunuza dahil edin, isterseniz çarpıcı yeni tasarımları seçin akvaryumun salonunuza katacağı doğal bir dekorun görüntüsü oldukça etkileyicidir. Mobilyanızın şıklığına dahil edilen doğal dekorunuz olan akvaryumda beslediğiniz göz alıcı renklere sahip olan balıklarınız dolayısıyla, evinizin salonunda göze çarpan ilk nokta akvaryumunuz olacaktır.

Mobilyalı Akvaryum Modelleri

İnsanlar yaşam alanlarının uyumlu olmasını isterler. Uyumu yakalayabilmek için özenli seçimler yaparlar. Mobilyalı akvaryum modelleri özellikle evlerde kullanılmaktadır. Ortamın dekorasyon değerini artıran mobilyalı modeller vardır. Mobilyalı akvaryumların dolaplı olanları çok iş görmektedir.

Akvaryum için gerekli olan bütün malzemeler dolap içerisine yerleştirilir. Kapalı bir alanda olacağından evde dağınık bir görüntü oluşmayacaktır. Çok şık ve estetik tasarımları çeşitlilik gösterir.

Bitkili Mobilyalı Akvaryum Modelleri

Bitkili Mobilyalı Akvaryum Modelleri

Özel sipariş ile üretimi yapılan mobilyalı akvaryumlar vardır. Akvaryumu yerleştireceğiniz odaya uyumlu olarak tasarlatabilirsiniz. Akvaryum modelleri ve fiyatları ele alındığında özel tasarım akvaryumların maliyeti standart olanlara göre biraz daha yüksektir.

Özel tasarımlı ve dolaplı akvaryumlarda dolabından çekmece sayısına kadar birçok unsuru belirtme şansınız bulunur. Bütçesi müsait olanların kesinlikle özel sipariş vermesi tavsiye edilir. Mobilya çeşidinden şekline varıncaya kadar her detayı istediğinize göre olacaktır. Böylece hem ortama uygun olacak hem de çok daha kullanışlı olacaktır.

Bombeli Akvaryum Modelleri

Akvaryumda balık beslemek bir tutkudur. Tutku ile yapanlar akvaryumun modelinden içindeki balıkların türüne, tasarımına ve malzemesine kadar her şeye çok özen gösterirler. Bombeli akvaryum modelleri, tutkunların en fazla rağbet gösterdikleri modeller arasında yer alır.

Yüksek dayanıklılık özelliği bulunan modellerin hafif bombeli görüntüsü çok estetiktir. Genellikle yüksek dirence sahip plastik veya camdan üretilirler. Bazı kişilerin küçük fanuslarda balık beslediği görülebilir. Geçici heveslilerin veya amatörlerin tercihi fanustan yanadır.

Bombeli Akvaryum Modelleri

Bombeli Akvaryum Modelleri

Profesyonel olarak tutkuyla bu işi yapanlar daha orijinal modelleri tercih ederler. Akvaryum içinde genellikle tek çeşit balık olmaz. Sosyal balık çeşitlerinden birçok çeşit bir araya konularak renkli ve gösterişli akvaryumlar oluşturulur. Ayrıca içinde çeşitli su canlıları da bulunacağı içi büyük boyutlarda seçilmelidir.

Agresif balıklar beslenecekse biraz daha küçük modellerde tek başına beslenmesi daha doğru olacaktır. Işıklandırma sistemi akvaryumunuzun gösterişini artıracaktır.

Küp Akvaryum Modelleri

Akvaryumda balık beslenecekse sağlıklı olmaları ve uzun yaşamaları için her türlü ayrıntı düşünülmelidir. Küp akvaryum modelleri, en çok beğenilen modeller arasındadır. Fakat gerekli malzemelerle donatılmadığında model balıkların sağlıklı olmalarını sağlamaz. Filtre sistemi döşenmelidir. Suyu belli aralıklarla temizlenmelidir. Akvaryum modeli daha çok zevke bağlı olarak seçilir.

Küp Akvaryum Modelleri

Küp Akvaryum Modelleri

Küp modeller, ev ve iş yerleri başta olmak üzere birçok mekanda kullanılır. Küp akvaryum fiyatları tercih edilecek akvaryum boyutuna, mobilyalı olup olmadığına ve kullanılacak cam ürününe bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Standart ölçülere sahip olan cama cam küp akvaryum fiyatları özel tasarımlara göre nispeten daha uygun fiyatlıdır.

Şekli tercih edildikten sonra camın kalitesine de dikkat etmek gerekir. Duvara monte edilenler odanın ambiyansını fazlasıyla değiştirir. Şayet duvara monte edilmeyecekse dayanıklı bir masa veya sehpa üzerine yerleştirilebilir. Masa veya sehpa seçilecekse suyu ve akvaryumun ağırlığını kaldırabilecek sağlamlıkta olmalıdır.

Büyük Akvaryum Modelleri

Akvaryum hobisine gönlünü kaptıran akvaristler, başlangıçta küçük bir akvaryumun yeterli olacağını düşünür. Zamanla balıkların bakımı konusundaki tecrübeler artıp yeni türler konusunda fikirler ortaya çıktıkça evimizdeki küçük akvaryum modelleri beklentilerimizi karşılayamayacaktır.

Akaryumdaki canlı sayısı artmaya başladıkça, canlıların temel ihtiyacı olan su miktarınında artması gerekmektedir. Balıkların sıkışık bir ortamda kolaylıkla bozulan su değerlerinde beslenmeleri uygun olmayacaktır. Ayrıca sıkışık bir akvaryum görüntüsü de göze hoş görünmez.

Büyük Ciklet Akvaryumu

Büyük Ciklet Akvaryumu

Balıklarınız için yeteri kadar yüzme alanı sağlamak, evinizin ya da ofisinizin dekorasyonuna doğal ve huzur veren bir dekor parçası eklemek isterseniz büyük akvaryum modelleri tercih edebilirsiniz. Büyük akvaryum tasarımları arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır.

Bunların başında gelen konu akvaryumda kullanılan ana malzeme olan camın akvaryumunuzun oluşturacağı basınca dayanıklı ve yeterli kalınlığa sahip olmasıdır. Camın kalitesi sağlandıktan sonra önemli olacak unsur akvaryumunuzu taşıyacak olan sehpa, mobilya veya metal taşıyıcıların sağlamlığı olacaktır.

Televizyon Ünitesi Akvaryum Tasarımı

Televizyon Ünitesi Akvaryum Tasarımı

Evinize veya ofisinize uygun akvaryum tasarımını belirledikten sonra akvaryumunuzda göze çarpacak ilk unsur besleyeceğiniz balıklardan oluşacaktır. Akvaryumunuzun kapasitesine uygun şekilde zevkinize bağlı olarak besleyeceğiniz balık çeşitlerini seçebilirsiniz. Fikir edinmek üzere “Akvaryum Balık Çeşitleri” konulu makalemizi incelemek isterseniz tıklayınız.

En Beğenilen Akvaryum Modelleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Bitkibalik.com Tüm Hakları Saklıdır. 2018-∞