BitkiBalik.Com

En Güzel Beta Akvaryumları

En Güzel Beta Akvaryumları

En güzel beta akvaryumları hakkında bilgi arayanlar için, farklı beta akvaryum modellerini bir araya getirerek okurlarımızın uygun tercihi yapmasına yardımcı olalım istiyoruz. Çoğu beta yetiştiricileri fanus ya da akvaryum konusunda standartların dışına çıkmadan balık beslemeye meyillidir. Ancak farklı modelleri tercih etmek isteyenlerin sayısı da hiç az değildir.

Beta bakımıyla ilgilenen insanlar betta balıklarının vazo, fanus, kase hatta bardakta dahi yaşamayı sevdiğini varsayar; diğer taraftan küçük kavanoz tarzında çok çeşitli seçeneklerin olması cazip gibi görünebilir. Lakin geniş yüzme alanına sahip büyük tanklarda daha iyi ve daha sağlıklı geliştiklerini görebilirsiniz. Büyük tanklar derken çok büyükleri kastetmiyoruz.

Akvaryum üreticileri betta balığının popülerliği ve gelişen endüstriyel sistemler sayesinde bu canlılara özel akvaryumlar üretmektedir. Beta balık akvaryumları diğer türlere kıyasla daha küçük boyutlarda üretilen akvaryumlardır. Genel olarak modellerin büyük bir çoğunluğu nano akvaryum ebatlarındadır. Bir erkek betaya veya birkaç tane dişi beta balığından oluşan küçük bir sürüye sahipseniz, nano beta akvaryumları ideal bir seçim olacaktır.

Bu yazımızda beta balıkları için üretilen akvaryumlardan en beğenilen modelleri ve farklı tarzlarda üretilen beta akvaryumlarını konu alacağız. Kısaca özelliklerini inceleyerek beta balığı akvaryumu seçimi için fikir edinmenize yardımcı olmaya çalışacağız.

Marina Beta Akvaryumu Modelleri

Marina Beta Başlangıç Seti akvaryum ürünleri çoğunlukla ilk kez beta besleyenler ve fanustan ziyade akvaryum görünümünde bir tanka sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilir. Ev ve ofis ortamlarında masanın bir köşesin de ya da sehpa üzerinde nano beta akvaryumu kurulumu için yeterli bir seçim olacaktır. Çoğunlukla iki ila üç litre aralığında olan marina akvaryum modelleri renkli çakıl, su hazırlayıcı, betta yemi ve renkli arka fon ile kuruluma hazır halde satılan ürünlerdir.

Marina Beta Akvaryumu Modelleri

Marina Beta Akvaryumu Modelleri

Venys Betta Evi Akvaryum Modelleri

Venys betta evi akvaryum modelleri akrilik ürünlerdir. Tek, çift ve üç bölmeli olarak farklı seçeneklerde satışa sunulan akrilik akvaryumların hacimleri ortalama 2 – 5 litre aralığındadır. Ürünün çeşidine göre ayarlanabilir renkli led aydınlatması ile birlikte satışa sunulmaktadır. Akvaryumun alt kısmındaki drenaj kanalı su değişiminin kolaylıkla yapılmasına olanak verir. Ürünün yanında akvaryum dekoru için mini plastik bitkiler yer almaktadır.

Venys Betta Evi Akvaryum Modelleri

Venys Betta Evi Akvaryum Modelleri

Dophin Beta Kabı

En güzel beta akvaryumları seçeneklerinin en minimal ölçülere sahip tanklarına sahip olan modelleri üreten markalardan biridir. Akrilik bombeli köşe akvaryumdan tutunda tekli veya çift bölmeli tarzında olan dophin betalık ürünleri ideal bir seçim olabilir. Ortalama bir-iki litre hacme sahip ürünlerdir.

Dophin Beta Kabı Modelleri

Dophin Beta Kabı Modelleri

Şık bir görüntü oluşturulması için led ışıkla donatılan modellerinin aydınlatması adaptör ve pil yardımıyla kullanılabilir. Dophin beta kapları, akvaryumdaki betanın dışarı atlamasını önlemek amacıyla kapaklı olarak üretilmiştir. Modellerin alt kısmında bulunan tıpa yardımıyla kolay bir şekilde su değişimi yapabilirsiniz.

Tropikal Duvara Asmalı Beta Akvaryumu

Diğer ürünlerden göre tropikal duvara asmalı beta akvaryumu yuvarlak bombeli yapısıyla farklı bir akvaryum tasarımına sahiptir. Üzerindeki asma aparatı ile duvardaki çiviye asılarak kullanılabilir. Tek model olarak satışa sunulan ürün akrilik malzemeden üretilmiş olup bir ila iki litre hacimlidir. Farklı boyutlarda sunulan ürünün resim yerleştirme bölümünü kullanarak kendi arka fonunuzu oluşturabilirsiniz.

Tropikal Duvara Asmalı Beta Akvaryumu

Tropikal Duvara Asmalı Beta Akvaryumu

Yazımızı sona erdirirken modellerini belirttiğimiz ürünlerin yalnızca fikir vermek maksadıyla paylaşıldığını bilmelisiniz. Tercihinizi yapmadan önce ürünleri araştırarak ve kullanıcı yorumlarını dikkate alarak seçim yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca; Beta Balığı özellikleri ve bakımının püf noktaları konusunda detaylı bilgilerden oluşan makalemizi incelemek isterseniz tıklayınız.

En Güzel Beta Akvaryumları – Farklı Modeller
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Bitkibalik.com Tüm Hakları Saklıdır. 2018-∞