BitkiBalik.Com

En İyi Beta Yemi Markaları

15.04.2023
En İyi Beta Yemi Markaları

En iyi beta yemi markaları nelerdir? Beta balığı ne yer? Soruları, balıkları için en iyi beta yemi tavsiyesi arayan okurlarımız tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Akvaryumda beslediğiniz betanız için veya fanusta beta için yem seçimi yaparken tercihinizi protein ağırlıklı beta yemlerinden yana kullanmalısınız.

Beta balıkları, ev akvaryumlarının popüler canlılarından biridir. Canlı renkleri ve hareketli doğalarıyla, evinizde keyifli bir manzara sağlayabilirler. Ancak, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için doğru yem seçimi oldukça önemlidir. Doğru beslenme, beta balıklarının doğal renklerini korumalarına ve uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olabilir.

En iyi beta balık yemi araştırılırken dikkat edilmesi gereken nokta; balıkların ihtiyaç duyduğu diyeti sağlamaya yönelik yem çeşitlerine odaklanmak olmalıdır. Beta balıkları vahşi doğada protein ağırlıklı beslenen etçil canlılardır ve diyetlerinde bitkisel besinler bulunmaz. Su yüzeyine konan sinek ve böcekler başta olmak üzere sivrisinek, böcek larvaları, kurtçuklar ile minik omurgasızlar beslenme rejimlerinin temelini oluşturur.

Bu makalede, en iyi beta yemi markaları hakkında bilgi vereceğiz. Doğru yemi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Öne çıkan markaları ve ürünlerini ele alarak beta balığı yem çeşitleri konusunu inceleyerek; beta yem tavsiyesi arayanlar için en iyi beta yemlerinden oluşan referans bir kaynak oluşturmaya çalışacağız. Her markanın özellikleri ve avantajları hakkında bilgi sahibi olarak, ev akvaryumunuzdaki beta balıklarını sağlıklı ve mutlu tutabilirsiniz.

Beta Balığı Ne Yer

Beta Balığı Ne Yer

Beta Yemi Nasıl Olmalı?

Beta balıkları için doğru yemi seçmek, onların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için oldukça önemlidir. Beta yemi, beta balıklarının doğal diyetine en yakın şekilde hazırlanmalıdır. Yemde yüksek oranda protein, vitamin ve minerallerin yanı sıra, antioksidanlar ve doğal bileşenler bulunmalıdır. Ayrıca, beta yemi, suya karışmadan önce hızlı bir şekilde çözünen granül veya pellet şeklinde olmalıdır.

En İyi Beta Yemi Markaları Hangileridir?

Betta yem tavsiyesi olması açısından en çok tercih edilen ve en iyi yemler arasında kabul edilen beta balığı yemi markaları:

 • Ocean Nutrition Atison’s Betta Food
 • Hikari Betta Bio-Gold
 • New Life Spectrum Betta Formula
 • Sera Bettagran
 • Tetra Betta Granules
 • Tropical Soft Line Betta

Sizin için Hepsiburada üzerinde, farklı boyut seçenekleri ve en uygun fiyatlarla, özel olarak oluşturduğumuz En İyi Beta Yemleri listesini incelemek isterseniz tıklayınız.

Ocean Nutrition Atison's Betta Food - Beta Yemi

Ocean Nutrition Atison’s Betta Food – Beta Yemi

Ocean Nutrition Atison’s Betta Food

Ocean Nutrition Atison’s Betta Food, beta balıkları için doğal bir yemdir. Bu yem, beta balıklarının sağlıklı bir diyet elde etmelerine yardımcı olmak için üretilmiştir. Bu markanın yemi, beta balıklarının doğal yaşam ortamlarındaki yiyeceklerine benzeyen bir içerikle hazırlanmıştır. Buna ek olarak, yemdeki antioksidanlar beta balıklarının bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Benzer İçerikler  Un Kurdu Üretimi

Özellikleri ve Tavsiyeler:

 • Diğer betta yemi çeşitlerine kıyasla fiyatı nispeten yüksek olsa da gramaj olarak fazladır.
 • Yüzen pelet formunda üretilmiştir.
 • Fanus ya da akvaryum suyunu bulandırmaz.
 • Balıkların bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve renklerinin canlanmasını sağlar.
 • Günlük beslenme rejiminde kullanılabilir.
 • Yetişkin balıkların beslenmesine uygundur. Yavrular için ufak parçalara ayrılarak kullanılabilir.
Hikari Betta Bio-Gold Beta Yemi

Hikari Betta Bio-Gold Beta Yemi

Hikari Betta Bio-Gold

Hikari Betta Bio-Gold, beta balıklarının sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri için gerekli olan besinleri içeren bir yemdir. Bu yem, beta balıklarının metabolizmasını hızlandırmak ve sindirim sistemlerini sağlıklı tutmak için özel olarak formüle edilmiştir. Ayrıca, yemdeki doğal bileşenler beta balıklarının parlak renklerini korumalarına yardımcı olur.

Özellikleri ve Tavsiyeler:

 • Fiyatları ortalama seviyelerdedir, küçük paketler halinde üretilmiştir.
 • Pelet yapıdaki yem betalarınızın yüzeyden beslenmesine olanak verir. Aynı zamanda su yüzeyinde kalma süresi uzundur.
 • İçeriğinde besin bileşenlerinin yanında bağışıklık destekleyici olarak üzüm çekirdeği özü ve stabilize C vitamini bulunur.
 • Günlük besleme yapılmasına yönelik yemler arasındadır.
 • Yetişkin balıkların yanı sıra genç betaların beslenmesi içinde uygundur.
New Life Spectrum Betta Formula Beta Yemi

New Life Spectrum Betta Formula Beta Yemi

New Life Spectrum Betta Formula

New Life Spectrum Betta Formula, beta balıklarının ihtiyaç duydukları tüm besinleri içeren bir yemdir. Bu yem, beta balıklarının genel sağlıklarını ve bağışıklık sistemlerini korumak için gerekli olan proteinler, vitaminler ve mineraller içerir. Ayrıca, yemdeki yüksek oranda astaksantin sayesinde beta balıkları daha canlı ve renkli bir görünüme sahip olurlar.

 • Kutulu beta yem çeşitlerindendir. Ortalama fiyatları kısmen yüksektir. Ancak gramaj olarak fazla olması uzun süreli kullanım sağlar.
 • Güney Antarktika krili, midye ve kalamar içeriği ile yüksek ve kaliteli protein içeriğine sahiptir.
 • İçeriğinde sarımsağın olması balıkların hastalıklara karşı direncini artırır.
 • Spirulina ve beta karoten desteği ile renklerin canlanmasında etkilidir.
 • Yetişkin boyutlardaki balıklara direkt, yavrulara hafif ezmek suretiyle verilebilir.
Sera Bettagran Beta Yemi

Sera Bettagran Beta Yemi

Sera Bettagran

Sera Bettagran, beta balıklarının sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları tüm besinleri içeren bir yemdir. Bu yem, beta balıklarının metabolizmalarını hızlandırmak için özel olarak formüle edilmiştir. Ayrıca, yemdeki yüksek oranda protein sayesinde beta balıkları daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde büyürler.

Benzer İçerikler  Su Piresi

Özellikleri ve Tavsiyeler:

 • Oldukça makul fiyatlara temin edilebilen beta yemlerinden biridir. Fiyatıyla orantılı olarak gramajı düşüktür.
 • Kutu ve zarf formunda temin edilebilir.
 • Granül yapısıyla suda yavaşça batan yem balığınızın ilgisini kolaylıkla çekecektir.
 • Günlük beslenme rutininde yeterli olacak şekilde yüksek protein ve besin içeriğine sahiptir.
 • Balıkların doğal beslenme alışkanlıklarına uygun, renklenmeyi destekleyicidir.
 • Yetişkin ve genç beta balıklarının beslenmesi için uygun ürünlerden biridir.
Tetra Betta Granules Beta Yemi

Tetra Betta Granules Beta Yemi

Tetra Betta Granules

Tetra Betta Granules, beta balıklarının besin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış bir yemdir. Bu yem, beta balıklarının sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için gerekli olan tüm vitaminler ve mineralleri içerir. Ayrıca, yemdeki yüksek oranda protein sayesinde beta balıkları daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde büyürler.

Özellikleri ve Tavsiyeler:

 • Fiyatı uygun olan yemler arasındadır. Tabi düşük gramajlı olması da fiyatında etkili bir unsurdur.
 • Zarf paketi ve kutulu olarak sunulmaktadır.
 • Granül formda üretilen yem bir süre su yüzeyinde kaldıktan sonra yavaşça batar.
 • Betaların beslenmesine uygun olarak, yüksek protein içeriği ile günlük beslenme periyotlarında rahatlıkla kullanılabilir.
 • Doğru beslenme rejimi uygulandığında şişkinliğe neden olmayan yem, renklerin ortaya çıkmasını destekler.
 • Yetişkin balıkların beslenmesi için uygundur. Yavru balıklar için parçalanarak kullanılabilir.
Tropical Soft Line Betta Yemi

Tropical Soft Line Betta Yemi

Tropical Soft Line Betta

Tropical Soft Line Betta, beta balıkları için özel olarak hazırlanmış bir yemdir. Bu yem, beta balıklarının sağlıklı bir diyet elde etmelerine yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Ayrıca, yemdeki proteinler beta balıklarının sağlıklı bir şekilde büyümelerine yardımcı olur. Yem ayrıca, beta balıklarının renklerini daha parlak hale getirmek için eklenen doğal bileşenler içerir.

Özellikleri ve Tavsiyeler:

 • Fiyatları orta-makul seviyelerdedir. Gramaj olarak diğer zarf yemlerle benzer değerlere sahiptir.
 • Suya yavaş batan granüller olarak tasarlanmıştır.
 • Beta balığı beslenme diyetinin merkezin bulunan böcekler ve ringa balığı içeriği ile kaliteli yüksek protein oranına sahiptir.
 • Kalanus ve kırmızı biber gibi ürünlerden elde edilen karoten ve doğal astaksantin katkıları ile balıkların renklerini canlandırıcı etkisi vardır.
 • Beta-glükan bakımından zengin yapısıyla balıklarınızın bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Yetişkin ve genç balıkların beslenmesine uygun boyutlardadır.
Beta Balığına Bitkisel Yem Verilir mi

Beta Balığına Bitkisel Yem Verilir mi

Beta Balığına Bitkisel Yem Verilir mi?

En iyi beta balığı yemi markaları konusunda incelemelerimizde sona gelirken bu konuya da açıklık getirelim istiyoruz. Beta balığı vahşi doğada her ne kadar etçil besleniyor olsa da, akvaryum ortamında beslenen balıkların zaman zaman bitkisel besinlerle desteklenmesi oldukça faydalıdır.

Benzer İçerikler  Artemia Nedir?

Yetiştiriciler tarafından ıslah edilerek evcilleştirilen türler olduğundan; akvaryumda büyüyen beta balıklarına sindirim sistemlerini düzenlemek amacıyla bitkisel yem verilmektedir. Dolayısıyla beslediğiniz balıkların kabızlık gibi sorunlardan uzak kalmasını ve sindirim sistemlerinin rahatlamasını sağlamak amacıyla haftada bir iki kez bitkisel granüllerle besleme yapabilirsiniz.

Bitkisel yem olarak kaliteli bir markanın balığınızın yutabileceği boyutlardaki bitkisel içerikli granül veya pul yemini tercih edebilirsiniz. Hangi yem? Diye sorarsanız, balığınızın iştahla yaklaştığı gözlemlediğiniz bir yem olabilir.

Yazımızın sonuna yaklaşırken, sizin için Hepsiburada üzerinde farklı boyut seçenekleri ve en uygun fiyatlarla, özel olarak oluşturduğumuz En İyi Beta Balığı Yemleri listesini incelemek isterseniz tıklayınız.

Beta Balığı Ne Kadar Yem Yer?

Beta balıklarının yemleme miktarı, balığın yaşına ve büyüklüğüne bağlıdır. Genellikle, beta balıkları günlük olarak iki veya üç kez beslenmelidir. Ancak, her yemlemede verilen yem miktarı küçük olmalıdır. Beta balıkları, genellikle yedikleri yeme doyana kadar yemek yerler. Bu nedenle, fazla yem vermek beta balıklarının sağlığına zarar verebilir ve su kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir.

Beta Balığına Ne Kadar Yem Verilir

Beta Balığına Ne Kadar Yem Verilir

Betaya Ne Kadar Yem Verilir?

Beta balığı yemi ne kadar verilir? Sorusunun yanıtına gelecek olursak; balıklarınızın mide boyutu ortalama gözleri ile aynı boyuttadır. Yani yemin boyutuna göre her öğünde bir-iki adet yem verilmesi yeterli olacaktır. Daha iyi doysun düşüncesi ile daha fazla yemleme yapmak israfa neden olacaktır. Ayrıca yenmeyen yem artıkları akvaryum suyunun kirlenmesiyle birlikte nitrat artışına sebep olmaktadır. Günde bir veya iki kez yeterli miktarda yemleme yapmak balığınızın sağlıklı yaşaması için uygun olacaktır.

Beta Balığı Pul Yem Yer mi?

Her ne kadar konumuzda pelet ve granül formdaki yemlere yer vermiş olsak da beta balıkları pul yem konusunda da sorun çıkarmayan canlılardır. Yalnızca damak zevklerine uygun olsun…

Beta balığı için üretilmiş pul yem çeşitleri ile kaliteli ve yüksek protein içeriğine sahip pul yem ürünlerini de beslenme programınıza dahil edebilirsiniz.

Yazımızın devamında, Beta Balığı Özellikleri ve Bakımının Püf Noktaları hakkında kapsamlı bir şekilde değindiğimiz makalemize göz atmak isterseniz tıklayınız.

En İyi Beta Yemi Markaları Galerisi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

Bitkibalik.com Tüm Hakları Saklıdır. 2018-∞