BitkiBalik.Com

En İyi Lepistes Yemi Markaları

21.09.2021
En İyi Lepistes Yemi Markaları

En iyi lepistes yemi markaları ve ürünleri hakkında bilgi sahibi olarak, balıklarınıza vereceğiniz yemi belirlemek sağlıklı bir beslenme sunmanızı sağlar. Petshoplarda, akvaryumcularda ve internet üzerinde lepistes yemi çeşitleri arandığında, çok sayıda lepistes yem önerisi bulunmaktadır.

Lepistes yemi tavsiye edildiğinde, tabi ki tavsiyeler dikkat alınmalıdır. Ancak tavsiye edilen yemin araştırılması, marka ve ürünü hakkında bilgi sahibi olunması gerekir. Çünkü belki de lepistes yem önerisi olarak sunulan ürün farklı bir balık türünün ihtiyaçlarına yönelik üretilmiş olabilir.

Lepistes hangi yemi sever? Diye bir soru sorulsa, çoğunlukla yanıtı lepistesler kolay kolay yem seçmez. Balığınız hasta olabilir şeklinde bir yanıt verilir. Evet, lepistes balığı yem konusunda sorun çıkarmayan canlılardan biridir. Fakat herkes balığının en iyi, en kaliteli yemlerle besleyerek sağlıklı ve gösterişli renklere sahip olmasını ister.

Bu yazımızda en iyi lepistes balığı yemi hangisidir? Düşüncesiyle lepistes yemi tavsiyesi arayanlar için kaliteli markaların en çok tercih edilen lepistes yemi önerileri ve özelliklerini konu alacağız.

En İyi Lepistes Yemi Markaları ve Ürünleri

En İyi Lepistes Yemi Markaları ve Ürünleri

En İyi Lepistes Yemi Markaları ve Ürünleri

Akvaryum dünyasında balık yetiştiricileri tarafından en çok tercih edilen ve en iyi yem markaları olarak kabul gören markalar ve lepisteslere uygun yemleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

 • Hikari Fancy Guppy
 • Tetra Guppy Mini Flakes
 • TetraMin Flakes
 • TetraMin Granules
 • Tetra Rubin Flakes
 • Tetra Phyll Flakes
 • Tropical Guppy
 • Tropical Vitality Color Flakes
 • Tropical D-Allio Plus Flakes
 • JBL Novo Guppy
 • JBL Spirulina Flakes
 • Sera Vipan
 • Sera Flora
 • Sera San

Yazımızın devamında belirtilen ürünleri sırasıyla alt başlıklar halinde inceleyerek, özellikleri ve faydalarından bahsedeceğiz.

Lepistes Balığı Yemleri

Lepistes Balığı Yemleri

Hikari Fancy Guppy

Hikari markasının lepistes balıklarının beslenme alışkanlıkları ve gereksinimleri konusunda yaptığı kapsamlı bir araştırma sonucunda üretmiş olduğu lepistes yemidir. Lepisteslerin ağız yapısına uygun şekilde minik peletlerden oluşur.

Hikari Fancy Guppy Balık Yemi

Hikari Fancy Guppy Balık Yemi

Hikari fancy guppy yemi ile balıklarınızı beslerken, peletler dağılmadan adeta bir sünger gibi suyu emerek yumuşamaktadır. Bu sayede balıklar tarafından tüketimi ve sindirimi kolaylaşır. Suda dağılmadığından akvaryumun kirlenmesini önler.

Lepistes hangi yemi sever? Sorusunun karşılığı olabilecek şekilde lezzetli içeriğinden dolayı Hikari fancy guppy yemi peletleri balıklar tarafından iştahlı bir şekilde tüketilmektedir. Ayrıca firmanın analizlere göre Hikari fancy guppy yeminin; lepisteslerin üremelerine olumlu etki yaptığı, büyüme hızını artırdığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirtilmiştir.

Tetra Guppy Mini Flakes

Tetra Guppy Mini Flakes yemi, mini boyutlarda pul yem formunda lepistes, moli, ve plati gibi canlı doğuran türlerinin beslenmesine yönelik olarak üretilmiş canlı doğuran yemidir. Balıkların günlük beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için ideal bir seçim olabilir.

Tetra Guppy Mini Flakes Balık Yemi

Tetra Guppy Mini Flakes Balık Yemi

Minik pul taneleri bir süre yüzeyde kalarak, lespites gibi yüzeyden beslenen türlerin rahatlıkla tüketebilmesini sağlar. Diğer yandan mini boyutlardaki pul yem taneleri lepisteslerin küçük ağız yapısına uygun şekilde tasarlanmıştır. Yavru balıklar tarafından da kolayca tüketilebildiğinden, büyüme ve gelişim sürecini destekler.

Tetra Guppy Mini Flakes yemi, besin içeriği bakımından protein, mineral ve vitaminlerden oluşan bileşenlerin özel karşımı, lepisteslerin tüm ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılar. Ayrıca renklerini canlandırır ve bileşenlerindeki Bioactive formülü ile bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

TetraMin Flakes

TetraMin Flakes pul balık yemi, lepistes yem önerisi olabilecek farklı ürünlerden biridir. Orta ve üst seviyeden beslenme eğilimi gösteren canlı doğuran türlerinin beslenme alışkanlıklarına uygundur. Sindirim sistemini desteklemesinin yanında kolay sindirilebilir yapısıyla, lepisteslerin sindirim sorunlarına karşı dayanıklılığı artırır.

TetraMin Flakes Balık Yemi

TetraMin Flakes Balık Yemi

Balıklar tarafından iştahla tüketilen Tetra Min Flakes pul yem taneleri, akvaryumun daha az kirletmektedir. Yavru lepistesleriniz varsa yemi hafifçe ezerek atmanız yavruların beslenmesini sağlayacaktır.

Lepistes balıklarından renklerin canlanmasını teşvik eder. İçeriğindeki doğal karides proteinleri ve omega-3 yağ asitleri balıkların sağlıklı gelişimini ve büyümesini destekler. İçerdiği probiyotikler sayesinde sindirim sistemini güçlendirerek balıkların besinlerden daha fazla faydalanmasına yardımcı olur.

TetraMin Granules

TetraMin Granules yemi ince granüllerden oluşan ve canlı doğuran türlerinin beslenmesinde en çok tercih edilen lepistes yemi çeşitlerinden biridir. İçeriği bakımından, TetraMin Flakes pul balık yemi ile aynı bileşenlere ve özelliklere sahiptir.

TetraMin Granules Balık Yemi

TetraMin Granules Balık Yemi

Lepites balığı ve karma canlı doğuran türlerinin beslendiği akvaryumlarda granül yem önerisi arayanlar için uygun bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Granuller kısa bir süre su yüzeyinde kalarak yavaş batar şekilde tasarlanmış olduğundan; lepistesler ve diğer yüzeyden beslenen türler için, TetraMin Granules yemi beslenme alışkanlıklarına uygun bir yem olacaktır.

Tetra Rubin Flakes

Tetra Rubin Flakes yemi, lepistesler dahil olmak üzere tüm süs balıklarının günlük beslenme ihtiyaçlarının karşılanması ve renk canlılığın artırılmasına yönelik üretilmiş yemlerden biridir. Doğal renk arttırıcılarla zenginleştirilen besin içeriği, lepisteslerin renklerini canlandırır.

Tetra Rubin Balık Yemi

Tetra Rubin Balık Yemi

Pul formda üretildiğinden Tetra Rubin Flakes yemini lepistesler tarafından kolayca tüketilmektedir. İyi sindirimin yanında, besinlerden elde edilen faydanın arttırılmasını sağlayan probiyotik bileşenlere sahiptir.

Suyu kirletmeyen formülü akvaryum uzun süre temiz kalmaktadır. Ek olarak BioActive içeriği balıklarınızın bağışıklık sistemini korur. Renkleri canlandırıcı etkisini ilk kullanımdan yaklaşık iki hafta sonra görmeye başlarsınız.

Düzenli kullanımda balıkların doygun ve daha parlak renklerini ortaya çıkarmaktadır. Lepistesler için kaliteli bir içeriğin yanında renklendirici etkiye sahip bir yem arayanlar için Tetra Rubin Flakes uygun bir seçim olacaktır.

Tetra Phyll Flakes

Tetra Phyll Flakes yemi, canlı doğuranlar, tropikal balıklar ve lepistes için bitkisel yem tercih etmek isteyenler için tercih edilebilir. Balıklarınızın günlük beslenme ihtiyacının bitkisel besin bileşenleriyle karşılanmasını sağlar.

Tetra Phyll Flakes Balık Yemi

Tetra Phyll Flakes Balık Yemi

Lepisteslerin günlük diyetlerinde çeşitlilik olmasına yönelik, bitkisel beslenmelerini sağlamak istediğiniz öğünlerde kullanabilirsiniz. Balıkların canlılığını, direncini artıran C vitamini içeriği sağlıklı gelişimi destekler.

Tetra Phyll Flakes yemi, vitamin, mineral ve probiyotikler bakımından zengin bitkisel içeriğiyle sindirim sistemi sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca balıkların kabızlık gibi sorunlarla karşılaşmasını önleyici etkiye sahiptir.

Balıklarını günde iki-üç öğün besleyen yetiştiriciler için lepisteslerin sindirim sistemini rahatlatmak amacıyla öğünlerden birinde bitkisel yem kullanılması tavsiye edilir.

Tropical Guppy

Tropical Guppy, en iyi lepistes yemi markaları arasında olan Tropical firması tarafından lepisteslerin yaşamsal ihtiyaçlarına göre üretilmiştir. Lepistes, moli, plati ve diğer canlı doğuran balık türlerinin günlük ihtiyaçlarının tamamını karşılar.
Tropical Guppy Lepistes Yemi

Tropical Guppy Lepistes Yemi

Yüzeyden beslenme alışkanlığına yönelik olarak pul formda üretilen Tropical Guppy; dengeli vitamin ve eser element bileşenleri ile özellikle yavru balıkların sağlıklı büyümesini destekler. Erişkin lepisteslerin üreme davranışlarını teşvik eder.
İçeriğindeki deniz tuzu ile balıkların ozmotik basıncını ve elektrolit seviyesini dengeler. Bu sayede dişi lepisteslerin sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmesini sağlar. Lif bakımından zengin yapısıyla sindirim sistemini desteklerken, spirulina katkısıyla renkleri canlandırır.

Tropical Vitality Color Flakes

Tropical Vitality Color flakes balık yemi, hem otçul hem de etçil tropikal balık türleri için özel olarak tasarlanmış canlılık ve renk artırıcı bileşenlere sahip pul balık yemidir. En iyi lepistes yemi markaları arasında yer almasının iki nedeni vardır.
Tropical Vitality Color Flakes Balık Yemi

Tropical Vitality Color Flakes Balık Yemi

Balıkların günlük protein ihtiyacının karşılanması için yüksek oranda protein içeriğine sahip olması ve lepisteslerin parlak renklere sahip olmasını sağlamasıdır.
Bileşenlerinde yer alan E vitamini ve lesitin katkısı yavru balıkların gelişimi destekler. Aynı zamanda dişi lepisteslerin verimli bir hamilelik dönemi geçirmesine yardımcı olur. Böylelikle sağlıklı yavru sayısında artış gözlemlenecektir.
Doğal renklendirici astaksantin canlı renklerin korunmasına olumlu katkı yapar ve üreme süreçlerini kolaylaştırır. L-karnitin bileşeni de eklenen Tropical Vitality Color flakes balık yemi, balıkların besinlerden daha etkin şekilde yararlanmasını sağlayarak, hücreleri serbest radikallere karşı korur.

Tropical D-Allio Plus Flakes

Tropical D-Allio Plus Flakes pul balık yemi çeşitleri arasında yüksek faydalı bileşenleri ve sarımsak içeriği ile dikkat çeken bir üründür. Sarımsak, Allium sativum içeriği sayesinde balıkların hastalıklardan korumakta, bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir.
Tropical D-Allio Plus Flakes Balık Yemi

Tropical D-Allio Plus Flakes Balık Yemi

Balıklarda, dayanıklılığın arttırarak hastalıklara karşı korunma sağlandığından Tropical D-Allio Plus Flakes balık yemi; en iyi lepistes yemi markaları konumuzun odaklanılması gereken önerilerinden biridir.
Yüksek besleyici bileşenleri, vitamin ve eser elementlerle beraber, sarımsağın doğal tedavi edici özelliği yavruların daha sağlıklı gelişim göstermesine olanak verir. Diğer yandan hastalık ve iyileşme dönemleri ile balıkların alışma sürecini sağlıklı bir şekilde atlatılmasına destek olacaktır.

JBL Novo Guppy

JBL Novo Guppy yemi, lepisteslerin günlük besin ihtiyaçları ve beslenme alışkanlıkları incelenerek ciddi bir araştırma sonucunda üretilen pul balık yemidir. Lepisteslerin doğal yaşamlarındaki bitkisel diyetlerini taklit edecek şekilde zengin bitkisel içeriğe sahiptir.
JBL Novo Guppy Balık Yemi

JBL Novo Guppy Balık Yemi

Hayvansal protein bakımından az oranlarla dengelenen besin değerleri, sivrisinek larvası ve plankton gibi kaliteli protein bileşenleri ile desteklenmiştir. Ayrıca %7 oranında spirulina yosunu içerdiğinden doğal renklerin açığa çıkmasına yardımcı olur. JBL NovoGuppy lepistes balığına bitkisel yem takviyesi sağlamak için uygun bir tercih olabilir.

JBL Spirulina Flakes

JBL Spirulina, pul balık yemi olarak en iyi lepistes yemi markaları listemizin içeriğinde en yüksek spirulina yosununa sahip olan balık yemidir. Spirulina yosunu doğal yapısında %65′ in üzerinde protein oranı ihtiva etmektedir ve yem içeriğinde %40 oranında spirulina yosunu bulunmaktadır.

JBL Spirulina Flakes Balık Yemi

JBL Spirulina Flakes Balık Yemi

Yosun içeriğinin yüksek olması bitkisel lif yapısını artırırken balıkların renklenmesi üzerinde de bir o kadar etkilidir. Hem etçil hem de otçul beslenme eğilimi gösteren lepistes balıkları için fazlasıyla etkili olan bitkisel protein oranı büyüme ve dengeli gelişim için oldukça faydalıdır.

Bitkisel bileşenlerin yanında %6 seviyesine ince öğütülmüş doğal karides bileşenleri ve %1 sarımsak balıkların bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmaları sağlar. Pul yem taneleri oldukça ince bir yapıya sahip olduğundan lepistesler tarafından rahatlıkla tüketilmektedir.

Sera Vipan

Sera Vipan pul yem formunda olup, su yüzeyinden beslenme alışkanlığına sahip olan lepistes balıkları ve diğer tropikal balık türleri için yüksek kaliteye sahip temel yem ürünüdür. Balıkların ihtiyacı olan tüm besin elementlerini barındıran Sera Vipan sağlıklı gelişimi destekler.

Sera Vipan Balık Yemi

Sera Vipan Balık Yemi

İçeriğindeki prebiyotik etki ve kolay sindirilebilen yapısı sayesinde sindirim sorunlarının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Balıkların yiyeceklerden en iyi şekilde faydalanmasını sağlar. Vitamin ve minerallerin yanında besleyici yosun bileşenleriyle balıkların genel sağlığını koruyucu etki yapar.

Suyu kirletmeyen formuyla akvaryumun daha uzun süre temiz kalmasını sağlayan Sera Vipan düzenli kullanıldığında; balıkların doğal ortamlarında olduğu gibi daha sağlıklı, hareketli ve doygun renklere sahip olmasını sağlar.

Sera Flora

Sera Flora, ülkemizdeki balık yetiştiricileri tarafından bitkisel yem türleri arasında en çok kullanılan ürünlerden biridir. Su yüzeyinden beslenen lepistes balıklarının yanı sıra tropikal türler ve ciklet balıklarının beslenmesinde dahi çok sık tercih edilir.

Sera Flora Balık Yemi

Sera Flora Balık Yemi

Yüksek kaliteli bitkisel içeriği balıkların sindirim sistemi sorunlarını yaşamasını önlerken, renklerini canlandırıcı bir etkiye sahiptir. Spirulina renklenme üzerindeki olumlu etkisinin yanında sindirim sistemi sağlığı konusunda da fazlasıyla etkilidir.

Sera Flora pul yemin lepisteslerin üreme faaliyetleri üzerinde de olumlu etkilerinin olduğu gözlemlenmiştir. Yavru gelişim dönemlerinde ve balıkların günlük beslenme diyetlerinde protein yemlerin yanında bitkisel yemden oluşan farklı bir öğün planlıyorsanız; Sera Flora oldukça faydalı bir ek besin olacaktır.

Sera San

Sera markasının kaliteli içeriğine ek olarak renklendirici etkisiyle tanınan pul yem ürünüdür. Profesyonel üreticiler tarafından özel tür lepistes üretiminde de sıkça kullanılan bir ürün olduğundan en iyi lepistes yemi markaları için oluşturduğumuz listemizde yer almasını istedik.

Sera San Balık Yemi

Sera San Balık Yemi

Canlı doğuranlar, tropikal balıklar ve lepistesler gibi yüzeyden beslenen balıkların ağız yapısına uygun pul formundaki Sera San yemi; besleyici içeriğiyle balıkların gelişimini desteklerken ilk kullanımdan itibaren canlı renklerin ortaya çıkmasına katkı sağlamaktadır.

Kolay sindirilebilen yapısıyla akvaryum suyunun kirlenmesini önlerken balıkların sindirim sistemi sağlığını desteklemektedir. Yavru gelişim dönemlerinde, renklenmenin daha canlı şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla da kullanılmaktadır.

Sera Guppy Gran

Sera Guppy Gran balık yemi Sera markasının özellikle üst su seviyesinden beslenen lespites balığı ve diğer canlı doğuran türleri için geliştirdiği ince yapılı granül yemdir. Bitkisel beslenen otobur balık türleri ve lepisteslerinde bitkisel yem ihtiyacının karşılanması için tercih edilir.

Sera Guppy Gran Balık Yemi

Sera Guppy Gran Balık Yemi

Yüksek oranda spirulina içeriği, lif bakımından zengin yapısı balıkların sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmasına yardımcı olur. Spirulina yosunundan gelen renklendirici etki balıkların renklerinin daha canlı şekilde ortaya çıkmasını sağlar.

Sera Guppy Gran lepistes yemi olarak içeriğindeki vitamin ve eser elementlerle balıkların dengeli ve sağlıklı gelişim göstermesi üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Günlük beslenme ihtiyaçlarında gereksinim duydukları tüm besin elementlerini sunar, üremeyi ve verimliliği artırır.

Yazımızın devamında Lepistes Balığı Özellikleri ve Bakımı konusunda kapsamlı bilgilerden oluşan makalemizi incelemek isterseniz tıklayınız.

En İyi Lepistes Yemi Markaları Galerisi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.


Bitkibalik.com Tüm Hakları Saklıdır. 2018-∞