BitkiBalik.Com

En İyi Karides Yemleri

04.11.2022
En İyi Karides Yemleri

En iyi karides yemleri hakkında araştırma yapanlar için belirtelim: Eğer yarışmalara hazırlanan şampiyon karidesler üretmeyi düşünmüyorsanız en yemleri bulmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Biraz araştırma yaparak kaliteli markaların ürünlerini incelemelisiniz.

Cüce karidesler vahşi doğada besin zincirinin sonunda yer alan canlılardır. Çürüyen bitkileri, kuru yaprakları, ölü hayvanları, algleri ve mikro organizmalar bakımından zengin biyofilmleri yiyerek yaşamlarını sürdürürler.

Doğal yaşamda, beslenmelerinin özü protein ve bitkisel maddelerin dengeli karışımına sahip bir diyetten oluşur. Bu nedenle akvaryumda beslenen karidesler için dengeli bir diyet sunarken, temel besin ihtiyaçlarına yönelik bileşenleri, vitamin ve mineralleri içeren yemlerin kullanılması gerekir.

Peki akvaryumda beslenen karidesler için en iyi yem hangisidir? Son yıllarda akvaryumda karides yetiştiriciliği fazlasıyla popüler olduğundan, akvaryum balık yemi üreticileri karideslere yönelik ürün çeşitliliğini artırmıştır. Günümüzde çok çeşitli tuzlu su ve tatlı su karides yemi bulunmaktadır.

Karides Yemi Tavsiye

Karides Yemi Tavsiye

 

Akvaryumda karides yetiştirmek isteyenler için çoğunlukla karides yemi tavsiye doğrultusunda tercih edilmektedir. Bu yazımızda karides yemi tavsiyesi arayan, Neocaridina ve Caridina karides türlerini besleyenler için en iyi karides yemleri konusunu inceleyeceğiz. Kaliteli markaların favori ürünlerini ele alarak önce çıkan özelliklerinden bahsedeceğiz.

En İyi Karides Yemleri Listesi

Karides yetiştiriciliği ve hobi amaçlı cüce karides bakımında en fazla tercih edilen markalar ve ürünleri aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

  • Dennerle Shrimp King Complete
  • Shirakura Karides Yemleri
  • Glasgarten Bacter AE (Biyofilm Takviyesi)
  • Tetra Crusta Karides Yemleri
  • Sera Shrimps Natural Doğal Karides Yemi
  • JBL Novo Prawn Karides Yemi

Sizin için Hepsiburada üzerinde, farklı boyut seçenekleri ve en uygun fiyatlarla özel olarak oluşturduğumuz, En İyi Karides Yemleri listesini incelemek isterseniz tıklayınız. 

Dennerle Shrimp King Complete

Dennerle karides yemi konusunda doğal içeriklerden oluşan kaliteli yemleriyle tanınan bir markadır. Dennerle Shrimp King Complete yemi karideslerin günlük beslenme ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik üretilmiş temel yemdir.

Dennerle Shrimp King Complete Karides Yemi

Dennerle Shrimp King Complete Karides Yemi

Dennerle karides yemi içeriği bakımından karideslerin biyolojik açıdan dengeli beslenmesini sağlamak amacıyla, %100 doğal içeriklerden üretilmektedir. Çubuk formdaki yem karideslerin sağlıklı büyümesi, canlı renklere sahip olması ve üremeleri için ihtiyaç duydukları tüm besinleri ve hayati elementleri içermektedir.

Çeşitli sebze ve alglerden elde edilen vitaminler ve hayati bileşenler ile mayalardan elde edilen ß-glukan karideslerin bağışıklık sitemini güçlendirir. Doğal renklendirici karotinoidler, türlere özgü renklerin tam gelişimini destekler.

Shirakura Karides Yemleri

Shirakura karides yemi tamamen bitkisel içeriğe sahiptir. Karideslerin proteine ihtiyacı olsa da, bol miktarda bitkisel bazlı besinlere ve proteinlere ihtiyacı vardır. Ayrıca direkt olarak protein bazlı besinler dengesiz gelişim sonucu kabuk çatlaması gibi sorunlara neden olduğundan bitkisel içerikli yemlerin kullanımı önerilmektedir.

Shirakura Karides Yemi

Shirakura Karides Yemi

Organik deniz yosunundan üretilen Shirakura karides yemi karidesler tarafından reddedilmeyen, hatta en sevilen yiyecekler arasındadır. Shirakura yemleri yosun içeriğinin yanında, sebze ve bitkisel bileşenler ile birlikte karidesler için hayati öneme sahip vitamin ve mineralleri içermektedir.

Glasgarten Bacter AE (Biyofilm Takviyesi)

Glasgarten Bacter AE karides yemi olarak bilinen en iyi ürünlerden biri olmakla birlikte, aslında bir çeşit biyofilm takviyesidir. Bilindiği üzere karideslerin günlük besinlerinin büyük bir çoğunluğu biyofilm içeriğinden oluşur.

Glasgarten Bacter AE Karides Yemi

Glasgarten Bacter AE Karides Yemi

Akvaryumda biyofilm oluşumunu destekleyen ve özellikle yavru karideslerin hayatta kalma oranını önemli ölçüde artıran bir üründür. Biyofilm, mikroorganizmalar bakımından zengin çok ince yapılı balçık tabakasıdır. Karideslerin akvaryumda dolaşırken üzerinde otladıkları temel besin maddesidir.

Glasgarten Bacter AE önemli ölçüde mikroorganizma barındıran, amino asitler ve çeşitli enzimler içeren biyofilm içeriğine sahiptir. Ayrıca içeriğindeki canlı probiyotik bakteriler karideslerin sindirim sistemini destekleyerek besin alımını artırır.

Tetra Crusta Karides Yemleri

Tetra Crusta karides yemi ürünleri stick, granül ve menü formunda üretilen yemlerdir. Yapısı itibariyle dibe çöken yem karideslerin doğal beslenme alışkanlıklarına göre üretilmiştir. Dağılmayan yapısı sayesinde suyun kirlenmesini önler.

Tetra Crusta Karides Yemleri

Tetra Crusta Karides Yemleri

Tetra karides yemi, karides ve kerevitlerin beslenmesine yönelik olan oluşturulan içerik yüksek oranda buğday tohumu, balık türevleri ve bitkisel içeriğe sahiptir. Protein, mineral ve vitaminlerin dengeli birleşimiyle karideslerin gelişimini destekler ve hastalıklara karşı direncini artırır.

Sera Shrimps Natural Doğal Karides Yemi

Dünyaca üne sahip kalitede yemler üreten Sera markasının karides ve kerevitler için ürettiği yemdir. Sera Shrimps Natural karides yemi, tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında beslenen karideslerin beslenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak doğal içeriklerle üretilmiş mini granül yemdir.

Sera Shrimps Natural Doğal Karides Yemi

Sera Shrimps Natural Doğal Karides Yemi

Sera karides yemi içeriğindeki kızılağaç kozalağı ve spirulina bileşenleri karideslerin iskelet ve kabuk gelişimini destekler. Probiyotik etki sindirim sorunlarının önlenmesini sağlarken, vitamin ve mineraller bakımından zengin yapısıyla karideslerin sağlıklı büyümelerini ve hastalıklara karşı bağışıklık sistemlerinin güçlenmesini sağlar.

JBL NovoPrawn Karides Yemi

JBL NovoPrawn karides yemi, listemizin bitkisel içerik bakımında zengin en iyi yemlerinden biridir. Omurgasız canlılar olan karideslerin eksiksiz beslenmesi, dengeli büyümesi ve parlak renklere sahip olması amacıyla %5 spirulina yosunu ile bol miktarda ısırgan otu içermektedir.

JBL Novo Prawn Karides Yemi

JBL NovoPrawn Karides Yemi

Granül formdaki yem besleyiciliğinin yanı sıra sindirimi kolay bir yapıya sahiptir. Bitkisel içeriklerin yanında protein ihtiyaçlarının karşılanması için kaliteli hayvansal gıdalar eklenerek üretildiği belirtilmiştir.

JBL karides yemi, vitamin ve mineral bakımından zengin yapısıyla kabuk değişimlerinin kolay atlatılmasına yardımcı olur. Ayrıca stabilize C vitamini içeriği sayesinde karideslerin hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar.

Yazımızın sonuna gelirken, sizin için Hepsiburada üzerinde farklı boyut seçenekleri ve en uygun fiyatlarla, özel olarak oluşturduğumuz En İyi Karides Yemleri listesini incelemek için tıklayınız.

Ayrıca, karidesler hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları konusunda kapsamlı bilgilerden oluşan makalemizi incelemek isterseniz tıklayınız.

En İyi Karides Yemi Tavsiyeleri Fotoğraf Galerisi
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

Bitkibalik.com Tüm Hakları Saklıdır. 2018-∞