BitkiBalik.Com

Japon Balığı Fiyatları

Japon Balığı Fiyatları

Japon balığı fiyatları hobiye gönül vermek isteyenler ve japon balığı severler için oldukça merak edilen bir konusudur. Çünkü japon balıkları, renkleri, desenleri ve hareketleriyle akvaryum dünyasına ayrı bir güzellik katan canlılardır. Hemen hemen her ev ve iş yerinde karşımıza çıkan bu sevimli dostlar, insanlara enerji ve huzur vermektedirler.

Japon balıkları, her türün farklı renk, şekil ve yapıda olması sebebiyle fiyatları da çeşitlilik göstermektedir. Özellikle daha nadir ve özel türlerin fiyatları, daha yüksek seviyelerde yer alırken, yaygın türler daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Japon balığı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, balıkların sağlık durumları ve bakım şartlarıdır. Ayrıca, akvaryumunuzun büyüklüğüne ve diğer balıklarla uyumu da göz önünde bulundurulmalıdır.

Japon balığı fiyatları, farklı türler, satıcıların konumu, satış stratejileri ve sezonluk faktörler gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, Japon balığı satın almadan önce, fiyatları karşılaştırmak önemlidir. Ayrıca doğru bilgiye sahip olmak, alıcıların en uygun fiyatı bulmalarına yardımcı olabilir. Bu makalede, japon balığı 2023 yılı fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinerek, en uygun fiyatları nasıl bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Klasik Japon Balığı Fiyatları

Klasik Japon Balığı Fiyatları

Klasik Japon Japon Balığı Fiyatları

Balık beslemek isteyenlerin hobiye başlangıçta en çok tercih ettiği canlılardan biridir. Bakımı kolay olan klasik japon balıkları dayanıklı yapılarıyla da beslenmesi kolay türdür. Klasik japon balığı fiyatı boyutuna göre 10 liradan başlamakta, boyutlarına bağlı olarak 50 liraya kadar çıkabilmektedir.

Satın alırken özellikle genç balıkların tercih edilmesi adaptasyon sürecini kısaltacaktır. Ayrıca başlangıç aşamasında küçük bir akvaryuma veya fanusa sahipseniz büyük balıkları tercih etmemelisiniz. Nispeten daha genç balıklar adaptasyon konusunda daha az sorun çıkaracaktır.

Aslanbaş Japon Balığı Fiyatı

Aslanbaş Japon Balığı Fiyatı

Aslanbaş Japon Balığı Fiyatları

Adını aslan yelelerine benzeyen baş kısmından dolayı alan Aslanbaş Japon Balığı sırt yüzgecine sahip olmasa da en sevilen japon balığı türlerinden biridir. Aslanbaş Japon balığı, diğerlerine göre daha gösterişli ve heybetli bir yapıya sahiptir. Başlarında özel bir şekilde büyümüş bir doku bulunan bu balıklar, fiyat olarak daha yüksek seviyelerde yer alır.

Aslanbaş japon balığı fiyatı boyutlarına göre yükselen bir şekilde 65 liradan başlamakta 250-300 liralara ulaşmaktadır. Aslan görünümlü başının yanı sıra kuyruk ve anal yüzgeçleri çiftler halinde bir görünüm yapısına sahiptir. Kırmızı, siyah, kırmızı beyaz, kırmızı beyaz siyah, çikolata ve kavuniçi renkleriyle tanınırlar. Nispeten nazik bir tür olmasından dolayı yeni başlayanlar için önerilmez.

Oranda Japon Balığı Fiyatı

Oranda Japon Balığı Fiyatı

Oranda Japon Balığı Fiyatları

Oranda Japon Balıkları diğer japon balığı türlerine kıyasla en beğenilen türlerden biridir diyebiliriz. İlk olarak 1600 lü yıllarda üretilmişlerdir. En belirgin özellikleri yumurta şeklindeki gövde yapıları ve karnabaharı andıran kafa yapılarıdır. Rengine, boyutuna ve formuna göre değişkenlik gösteren Oranda japon balığı fiyatı 75 liradan başlamakta 1000 lira fiyatlarına ulaşmaktadır.

Benzer İçerikler  Fanusta Japon Balığı Beslemenin Püf Noktaları

İlk olarak Çin’de üretildiği düşünülen Oranda Japon Balıkları giderek tüm dünyaya yayılmıştır. Kuyruk yapısı olarak kısmen kısa bir kuyruğa sahip olması istenir. Ancak kuyruğun çok kısa olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Çok kısa kuyruk, yüzme konusunda balığı olumsuz etkilemesiyle birlikte kötü bir görünüme neden olacaktır.

Bebek Yüzlü Japon Balığı Fiyatı

Bebek Yüzlü Japon Balığı Fiyatı

Bebek Yüzlü Japon Balığı Fiyatları

Bebek yüz japon balığı başlı başına farklı bir tür olmayıp, aslında oranda ve ranchu japon balıklarının üretiminde ortaya çıkan bir alt türdür. Başlık kısmındaki görünümün bebek yüzünü andırması dolayısıyla Bebek Yüzlü Japon Balığı adını almıştır. Adından da anlaşılacağı gibi tatlı ve sevimli yüz hatlarına sahip olan bir türdür.

Bebek yüz japon balığı fiyatı 75 lira ile balığın boyutuna ve formuna göre ortalama 400 lira arasındadır. Genellikle kırmızı, turuncu, beyaz ve karışık renklere sahip olan bebek yüzlü japonları başlık kısmından kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Uzun yüzgeçli varyeteleri olabileceği gibi nispeten kısa yüzgeç ve kuyruk yapısıyla üretilen bebek yüzlü japon balıkları da bulunmaktadır.

Panda Japon Balığı Fiyatı

Panda Japon Balığı Fiyatı

Panda Japon Balığı Fiyatları

Panda japon balığı, özellikle siyah-beyaz renkleriyle akvaryumda hemen fark edilir. Kuzeni siyah gözlü teleskop japon balığı olan panda japon balığı son yıllarda giderek popülerleşen bir türdür. Teleskop japon balıklarına benzer şekilde kısmen pörtlek gözlüdür. Siyah-beyaz pandayı andıran rengi dolayısıyla panda japon adını almıştır.

Panda japon balığı fiyatı ortalama 50-60 liradan başlamaktadır. Boyutun büyümesine oranla 150-250 liralardan satıldıklarına da rastlanmıştır. Pandalar diğer japon türlerine göre yeni bir tür olarak değerlendirilmektedir. Gözlerinin vücutlarındaki pozisyonu dolayısıyla görüşleri biraz zayıftır. Ancak görüşlerindeki zayıflığa aldanmayın, çünkü panda japonlar da dayanıklı japon balığı türlerinden biridir.

Tül Kuyruk Japon Balığı Fiyatı

Tül Kuyruk Japon Balığı Fiyatı

Tül Kuyruk Japon Balığı Fiyatları

Peçeli kuyruk ismiyle de bilinene Tül Kuyruk Japon Balıkları göz alıcı güzelliğe sahip tatlı su balıklarından biridir. Yumurta formlu vücudunun yanında sıradan japon balıklarından farklı olarak uzun ve gösterişli bir kuyruk yapısına sahiptir. Tül kuyruk japon balıkları, adeta bir gelinliği andıran zarif kuyrukları ile dikkat çekerler.

Tül kuyruk japon balığı fiyatı 25-40 liralardan başlamakta boyutuna ve formuna göre 150 lira fiyatlara kadar uzanmaktadır. Kırmızı, beyaz ve kavuniçi renklere sahip olan tül kuyruk japon balıkları birden fazla renkten oluşan bir vücuda da sahip olabilir. Anal yüzgeci ayrık olan bu canlıların kuyruk yüzgeçleri çifttir. Sırt yüzgeci diğer japon balıklarına göre daha dik bir görüntü oluşturur.

Teleskop Japon Balığı Fiyatı

Teleskop Japon Balığı Fiyatı

Teleskop Japon Balığı Fiyatları

İsmini iri yapılı pörtlek gözlerinden alan bu balıklar teleskop japon balığı adıyla tanınır. Vücutları yelpaze kuyruklu japon balıkları ile benzerlik gösterse de gözleri en belirgin farkı oluşturmaktadır. Teleskop japon balığı fiyatı ortalama 15-20 liradan başlar ve 60 liraya kadar yükselebilir. Teleskop balığı fiyat etiketlerini değiştiren unsur göz yapısı ve boyut farklılığıdır.

Benzer İçerikler  Ryukin Japon Balığı

Akvaryumun orta ve alt kısımlarında yüzmeyi tercih eden teleskop japon balıkları fazla ışıktan hoşlanmaz. Teleskop japon balığı yavrularının gözleri ilk zamanlarda diğer japon balıklarına benzemektedir. Gözleri altıncı aydan sonra gençliğe geçiş döneminde belirginleşmektedir.

Ranchu Japon Balığı Fiyatı

Ranchu Japon Balığı Fiyatı

Ranchu Japon Balığı Fiyatları

1800′ lü yılların başında ilk olarak Çin’de üretildiği yönünde söylentiler olsa da Japonya’ da üretildiği fikri daha baskındır. Vücud ve kafa yapıları dolayısıyla sıklıkla Aslanbaş japon balıkları ile karıştırılır. Ancak sırt yapısı aslanbaşlara göre daha eğri görünmektedir. Değerli japon balığı türlerinden biridir. Ranchu japon balığı fiyatı 75-100 liradan başlamakta 350-500 lira fiyatlara kadar ulaşmaktadır.

Kırmızı, beyaz, altın, siyah ve kavuniçi renklere sahip olan ranchular nazik türlerden biri olduğu için yeni başlayanlar için beslenmesi önerilmez. Vücut yapıları dolayısıyla tıknaz formlu canlılar olduğundan hızlı bir yüzüşten ziyade yavaş ve sakin yüzme eğilimindedir.

Ryukin Japon Balığı Fiyatı

Ryukin Japon Balığı Fiyatı

Ryukin Japon Balığı Fiyatları

Adını Japonya ve Tayvan arasında kalan adalardan alan Ryukin Japon Balığı ilk olarak Japonya’da 1700 lü yıllarda üretilmiştir. Dayanıklı bir tür olduğundan yeni başlayanlar için ideal bir seçim olacaktır. Ryukin japon balıkları, yüksek sırt yüzgeçleri ve gösterişli kuyrukları ile dikkat çekerler. Ryukin japon balığı fiyatı 50 liradan başlamaktadır. Balığın boyut ve formuna bağlı olarak 75 liraya hatta 100-150 liralara kadar çıkabilmektedir.

Ryukinlerin kuyruk yapısı tül ya da kelebek görünüme sahip olabilir fakat yelpaze kuyruklu türleri daha popülerdir. Kırmızı, beyaz, kavuniçi ve koyu metalik renklerde bulunabilir. Renk yapısı kırmızı-beyaz şeklinde iki renkli olabileceği gibi karışık bir renk yapısı da olabilir.

Shubunkin Japon Balığı Fiyatı

Shubunkin Japon Balığı Fiyatı

 

Shubunkin Japon Balığı Fiyatları

Japon balıkları arasında diğer türlere göre daha küçük boyutlara sahip olan Shubunkin Japon Balığı dayanıklı bir türdür. Rengarenk ve nispeten siyah benekli renkleriyle diğerlerinden kolaylıkla ayırt edilebilir. Şubunkin japon balığı fiyatı 25 lira ila 50 lira aralığındadır.

Benzer İçerikler  Japon Balığı Özellikleri ve Bakımına Dair Herşey

Shubunkin japon balığı fiyatı, balığın boyutlarına göre yükselme eğilimi gösterebilir. Kırmızı, beyaz, turuncu, siyah, sarı hatta mor gibi renklerin birçoğuna aynı anda sahip olabilir. Mavi renkli formları oldukça popülerdir. Büyüme eğilimleri vardır fakat asla bir koi kadar büyümezler.

Koi Japon Balığı Fiyatı

Koi Japon Balığı Fiyatı

Koi Japon Balığı Fiyatları

Koi Japon balıkları, özellikle büyük ölçekli akvaryum ve bahçe havuzlarında görmeye alışkın olduğumuz büyük ve gösterişli türlerindendir. Vahşi atası sazan olan Koi Japon Balığı ilk olarak Japonya’da üretilmiştir. Ayrıca Koi’ nin Japonca dilindeki anlamı sazan kelimesine karşılık gelmektedir. Görünüşü itibariyle kırmızı, beyaz, siyah ve alacaları renklere sahip olmaktadır.

Koi Japon Balığı fiyatı yavru boylarda 25-30 lira iken erişkin  boylardaki koi balığı fiyatı 250-500 lira civarlarına kadar yükselmektedir. Koi balıkları, Japon balıklarına benziyor gibi görünseler de cins, tür ve vücut yapıları yönünden japon balıklarından farklıdır. İnce ve uzun yapılı sazansı bir gövde formuyla ayır edilirler. Vücut ve görünüm farklılıklarına bakıldığında dikkat çeken bir diğer detay ise ağızlarının kenarında bıyığı andıran dokunaçlarının olmasıdır.

Common Japon Balığı Fiyatı

Common Japon Balığı Fiyatı

Common Japon Balığı Fiyatları

Akvaryum balıkları piyasasında ve akvaryum hobicileri arasında Common Japon Balığı diye tanınan canlılardır. Farklı bölgelerde Suriye Japonu ismiyle de anılmaktadır. Aslında bu canlılar tek kuyruklu klasik japon balıklarından olup literatürde belirtilen isimlere rastlanılmayacaktır. Çoğunlukla kırmızı ve turuncu renkleri, tek ve düz kuyruklarıyla tanınan Common japon balığı fiyatı ortalama 15 lira ile 45 lira aralığındadır.

Yeni başlayanlar için en ideal japon balığı türlerinden biridir. Çok fazla soğuk olmayan sularda bile sorunsuz hayatta kalabilirler. Hatta ılıman iklime sahip yerlerde havuz ve gölet balığı olarak da tercih edilen türlerdendir. Haliyle Suriye japon balığı fiyatı diğer türlere göre daha uygun seviyelerdedir.

Bu yazımızda japon balığı fiyatları konusunda türleri ele alarak detaylı bir yanıt vermeye çalıştık. Akvaryumda beslenen diğer balık türleri ve fiyatları hakkında Akvaryum Balık Fiyatları listemizi incelemek isterseniz tıklayınız.

Japon Balığı Özellikleri ve Bakımı konusunda detaylı bilgilerden oluşan makalemizi incelemek isterseniz tıklayınız.

Ayrıca, Fanusta Japon Balığı Beslemenin Püf Noktaları hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

En Güzel Japon Balığı Türleri Fotoğrafları
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hakan dedi ki:

    Oranda,tül kuyruk,altınbaş tepeli japon balığı tûrlerindeki balıkları almanya’da nereden satın alabilirim lütfen bilgisi olan bilgilendirebilirmi teşekkürler.


Bitkibalik.com Tüm Hakları Saklıdır. 2018-∞